شنبه 1 اردیبهشت 1397 / 20:45|کد خبر : 2029|گروه : اجتماعی

فرماندار دهگلان تاکید کرد:

مغازه های شهرک صنوف آلاینده باید ظرف 4 ماه تکمیل و در اختیار اعضا قرار گیرد

مغازه های شهرک صنوف آلاینده باید ظرف 4 ماه تکمیل و در اختیار اعضا قرار گیرد

فرماندار دهگلان در نشست ساماندهی صنوف آلاینده بر تکمیل مغازه ها و تحویل آن به اعضا ظرف 4 ماه آینده تاکید کرد.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، درمیان آلود گیهای زیست محیطی آلودگیهای صوتی به دلیل قابلیت بروز فیزیولوژیک و روانی بر انسان از اهمیت ویژه برخوردار است در حالیکه افزایش فعالیتهای مختلف در خدمات شهری جهت گذراندن زندگی موجب گردیده تا آلودگی صوتی به عنوان یک مشکل اجتماعی بروز نماید.


 متاسفانه اهمیت جایگاه  آلودگی صوتی در کشور مانند بیشتر آلودگیها چندان روشن و مشخص نیست وسرو صدای صنوف مزاحم از مهمترین منابع آلاینده درارتباط با آلودگی صوتی به شمار می رود.


 در این میان شهر 25 هزار نفری دهگلان هم ا زاین مشکلات چندان به دور نیست و بیشترین آلودگی صوتی ایجاد شده در شهر دهگلان ناشی از صنوف جوشکاران، تعمیرکاران می باشد که نیاز به ساماندهی در شهرک صنعتی را دارد.


 مردم دهگلان سالهاست با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند و در انتظار روزی که شاید از این مشکل آلود گی صوتی نجات یابند.

 

 فرماندار دهگلان بعد از بازدید از شهرک و صنوف مزاحم سطح شهر دهگلان 


ارشدی فرماندار ضمن بازدید از خیابان و معابر دهگلان و مشاهده صنوف مزاحم و همچنین بازدید از شهرک آلاینده دستور نشستی با هیئت مدیره، اتحادیه ها و اعضا در سالن فرمانداری داده شد و بر انتقال این صنوف در اسرع وقت به شهر صنوف آلاینده تاکید کرد.


 دراین نشست فرهنگ اختری رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت که با حضور فرماندار، اتاق اصناف، اتحادیه های جوشکاران، یدک فروشان و تعمیرکاران، اتحادیه های مربوطه نسبت به راه اندازی و ساماندهی صنوف تحت پوشش خود اعلام امادگی کرده اند.


 وی ضمن تشریح کامل  شهرک صنوف آلانیده شهر دهگلان گفت: متراژ اولیه پروژه  با 49 هزار و 990 متر مربع و زیر بنای 19 هزار و 500 متر مربع و تعداد 14 بلوک که بلوک شماره 2 آن با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و بلوکهای 1 و 10 و 11 با صد درصد آماده سازی که 70 درصد آن انجام شده است.


 اختری گفت: از 321 واحد صنفی 36 واحد آن از بلوک 4 حق السهم شهرداری است که هیچ کاری صورت نگرفته و پیشرفت فیزیکی آن صفر درصد است.


 رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت گفت: از اتحادیه های مربوطه انتظار داریم که با معرفی نماینده در خصوص صنوف آلاینده نسبت به اطلاع رسانی وهمکاری اعضای تحت پوشش خود جهت واریز وجه برای بقیه کارهای عقب مانده اقدام نموده کنند.


 وی در ادامه با اشاره به اقدام دستگاههای خدمات رسان در شهرک گفت: شهرداری موظف است که بعد از آماده شدن شهرک با مهلت مدت دار به صنوف جهت انتقال به شهر ک اطلاع رسانی نموده  و نسبت به ساخت بلوک 4 وبقیه کارهایی که مربوط به شهرداری استاقدام کند.  فرمانداردهگلان از روسای اتحادیه ها خواست مشکلات و موانع سر راه پیشرفت شهرک رابه صورت کامل تشریح نمایند


  فردین کشاورز رئیس هیئت مدیره شهرک صنوف آلاینده  یکی از مشکلات اصلی و موانع  سر راه را عدم آورده اعضا و بدهی یک میلیاردی به پیمانکار عنوان کرد و گفت: پیمانکار به خاطر بدهی کار راتعطیل نموده که اگر آورده اعضا فراهم شود پیمانکار تعهد نموده که ظرف 3 ماه  این پروژه تکمیل شده  و در اختیار اعضا قرار گیرد.


 فرماندار دهگلان از پیمانکار پروژه خواستار تشریح و راه حل شد

 


 پیمانکار پروژه در جواب سوال فرماندار اظهار داشت: شرکت صنعت ژیار یه خاطراین پروژه تسهیلاتی از بانکهای ملت و تجارت با سود 27 ذرصد دریافت نموده  که در حال حاضر به خاطر بدهی این شهرک مجبور به پرداخت  بهره بانکی با 34 درصد است که اگر به این صورت ادامه یابد و نتوانیم بدهی را پرداخت کنیم بسیار به ضرر ماست.


 وی در ادامه گفت:طبق تعهدات این شرکت به صورت کامل عمل نموده  و قرارداد قبلی به اتمام رسیده است و اگر اعضا شهرک بدهی قبلی را پرداخت کنند قرارداد جدید برای ادامه کار در پروژه منعقد خواهد شد


رئیس اتاق اصناف دهگلان:باید اعتماد اعضا با دادن مهلت تعیین شده جلب شود


محمدی رئیس اتاق اصناف دهگلان با بیان اینکه نگرانی اعضا این است که هنوز جواب قطعی به آنان داده نشده که چه زمانی صاحب این مغازه ها خواهند شد اظهار داشت:  اگر جواب دقیق و قطعی به  آنان داده شود  که چه زمانی صاحب این مغازه ها خواهندشد قطعا حاضر به پرداخت وجه هستند اما باید اعتماد آنان در این راستا جلب شود.


 
 غفوری رئیس اتحادیه تعمیر کاران 


  غفوری رئیس اتحادیه تعمیر کاران با اعلام همکاری اعضا گفت: فضای شهر دهگلان دیگر ظرفیتش برای این صنف به اتمام رسیده  و کسانی که در خواست کننده  پروانه کسب این صنف هستند طبق قانون نظام صنفی نمی توانیم به آنان جواب منفی دهیم و اگر جوای مثبت هم داده شود واقعا شهر دیگر فضای کافی ندار و در حال منفجر شدن است

 

رحیمی رئیس اتحادیه جوشکاران خواستار حسابرسی شد


شکرالله رحیمی رئیس اتحادیه جوشکاران دهگلان ضمن نگرانی کل اعضا خواستار حسابرسی شد و گفت: باید مصالح بکار گرفته شده در مغازه ها برای اعضا شفاف سازی شود تا بی اعتمادی ازبین برود و هیئت مدیره برای دریافت وجوه باقی مانده باید اعتماد اعضا را جلب کنند 
 

فرمانداردهگلان:مغازه های شهر صنوف آلاینده باید ظرف 4 ماه تکمیل و در اختیار اعضا قرار گیرد


   فرماندار دهگلان پس از بیان مشکلات اعضا از هیئت مدیره گفت: در صورت عدم اعتماد می توانند هیئت نظارت یا هیئت معتمدین  که شامل یکنفر مهندس، حسابدارو نماینده اصناف باشد را مشخص کنند و وظیفه هیئت نظارت هم این است که هزینه مغازه ها و سهم اعضا چقدروجه باید پرداخت کنند را مشخص نمایند.


وی با پیشنهاد اینکه این هیئت مدیره با مشخص نمودن هیئت نظارت باید ظرف 4 ماه بحث این شهرک را به اتمام رسانده وتحویل اعضا دهند.


ارشدی با اشاره به سهل انگاری هیئت مدیره و انجمنها نسبت به بازرسی و حسابرسی گفت: هیئت مدیره باید هر3 ماه یکبار با حضور اعضا گزارش داده و نظر آنان را درمیان می گذاشتند.


 فرماندار دهگلان با پیشنهاد شروع کار توسط پیمانکار گفت: به صورت ماهیانه بدهی پیمانکار پرداخت شود و کسانی که سقف سهم وجه خود را پرداخت نکرده اند باید وجه خود را سریع پرداخت کنند.


 ارشدی در ادامه گفت:برای حل این مشکل نباید بحث فرد گرایی مطرح شود بلکه باید به صورت مشارکتی و تعامل وهمکاری باشد تا این مشکل رفع شود زیرا اگر این بحث حل نشود به ضرر اعضا و پیمانکار است.


  فرماندار دهگلان با تاکید بر شروع این پروژه از پیمانکار خواست که کار راشروع کند و اعضا موظفند در بازه زمانی 20 روزه مبلغ 400 میلیون تومان بدهی خود را پرداخت نموده و تا  پایان پروژه و تحویل به آنان هیچگونه بدهی نسبت به پیمانکار نداشته باشند.

 

انتهای یپام/
 
 
  برچسب ها :

صنوف آلایندهصنوف مزاحمفرماندار دهگلانآلودگی صوتی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::