دوشنبه 20 فروردین 1397 / 12:02|کد خبر : 2012|گروه : اجتماعی

مدیر کل فنی و حرفه ای کردستان در دیدار با فرماندار دهگلان

آموزش نیروی کار در دهگلان بیشتر در دو حوزه صنعت و کشاورزی صورت می گیرد/ فرماندار: موافقت 3 سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال در شهرستان

آموزش نیروی کار در دهگلان بیشتر در دو حوزه صنعت و کشاورزی صورت می گیرد/  فرماندار: موافقت 3 سرمایه گذار برای ایجاد اشتغال در شهرستان

مدیر کل فنی وحرفه ای استان کردستان گفت: آموزش نیروی کار در شهرستان دهگلان در دو حوزه کشاورزی و صنعت صورت می گیرد.

 

 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، ظهر امروز سید جمیل احمدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با ارشدی فرماندار شهرستان دهگلان دیدار کرد.


در این دیدار احمدی با اشاره به شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است اظهار داشت: در مراکز آموش فنی و حرفه ای استان خاصتا شهرستان دهگلان با توجه به مزیت و ظرفیت شهرستان آموزش داده می شود که در دهگلان آموزشها بیشتر در دو حوزه صنعت و کشاورزی است.


 وی در ادامه گفت: سعی ما بر این است که بر اساس تقاضا در این دو بخش آموزش فنی و حرفه ای را توسعه دهیم  و توسعه آموزش بر این مبنا در راستای برنامه های اشتغال فراگیر و توسعه اشتغال روستایی باشد که در شهرستان برنامه ریزی شده و در شورای اشتغال هم به تصویب خواهد رسید پس سعی ما این است آموزشها اثر بخش و در راستای برنامه اشتغال شهرستان دهگلان باشد.


 مدیر کل فنی وحرفه ای کردستان اظهار داشت: اهداف ما  توسعه بخش خصوصی است و آموزشگاههای آزاد  است و با توجه به اینکه در دهگلان 7 آموزشگاه  آزاد فنی وحرفه ای  وجود دارد اما هرکس که متقاضی آموزشگاه  آزاد در سطح شهرستان باشد به متقاضی مجوز داده و حمایت خواهیم کرد.


احمدی با اشاره به آموزش در کاخانجات و واحدهای تولیدی گفت: ما در واحدهای تولیدی نیرو ماهر نداریم و آموزش فنی وحرفه ای آمادگی دارد در کارخانجات وواحد های تولیدی  2 الی 3 برابر نیروی را آموزش دهد  که در سال 97 این آموزشها گسترش و توسعه خواهد یافت.


 وی افزود: در راستای اشتغال فراگیر واشتغال روستایی برای نیروی کار ماهر وتوانمند  که قرار است ایجاد اشتغال شود  اگر الزام به گواهی نامه مهارت  فنی وحرفه ای باشد ما حمایت خواهیم کرد.


 
سید جمیل احمدی گفت: واحدهای تولید در شهرک صنعتی دهگلان به میزانی که  افراد و پرسنل خود را جهت ارتقاء آموزش دهند از پرداخت مالیات ارزش افزوده معاف می شوند.


 وی با اشاره به اعتبارت  برای تجهیرات مرکز آموزش فنی و حرفه ای دهگلان گفت: هر مبلغی که درخواست فرماندار باشد ما دو برابر به شهرستان پرداخت خواهیم کرد زیرا مرکز دهگلان در سال 90 افتتاح شده و نسبت به مراکزدیگر شهرستانهای استان که 20 الی 30 سال شروع بکار کرده اند عقب است پس نیاز است برای تجهیزات مرکزآموزش  فنی وحرفه ای  دهگلان  بسیار کار شود.


فرماندار دهگلان: 30 الی 40 نفر تا خرداد ماه مشغول بکارخواهند شد

 

فرماندار دهگلان در ادامه با اشاره به وجود نیروی بیکار درشهرستان اظهار داشت: طی بازدید از شهرک صنعتی دهگلان چندین پروژه  شروع بکار خواهند کرد که در اینصورت 30 الی 40 نفر جوان بیکار تا خرداد 97 مشغول بکار در این طرح ها خواهند شد.


 وی با تاکید بر آموزش فنی و حرفه ای گفت: آموزش فنی و حرفه ای در دهگلان باید در دو حوزه کشاورزی وصنعت باشد چونکه در آینده شهرستان دهگلان به شهرستان صنعت و کشاورزی تبدیل می شود زیرا بزرگترین شهرک صنعتی و 87 درصد کشاورزی دراین منطقه قرار گرفته است.

 

 فرماندار دهگلان  در ادامه گفت:اگر بتوانیم ارتباط بین صنعت و کشاورزی را به وجود بیاروریم بیشتر می توانیم در زمینه اشتغال موفق عمل کنیم.


 ارشدی در ادامه گفت: با 5 نفر سرمایه گذار در راستای اشتغال صحبت شده که 2 نفر از آنان برای دو پروژه جدید موافقت نموده و یک پروژه دیگر تا خرداد ماه مورد بهر ه برداری قرار خواهد گرفت که در این صورت حداقل میزان نیروی بیکار در شهرستان کاهش خواهد یافت.

 

 انتهای پیام/
 برچسب ها :

حمایت از کالای ایرانیآموزش درحوزه صنعت و کشاورزیمدیر کل مرکز آموزش فنی وحرفه ای کردستانفرماندار دهگلان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel
::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::