شنبه 23 دی 1396 / 07:01|کد خبر : 1881|گروه : اجتماعی

رئیس شرکت برق دهگلان در گفتگو با دهگلان شیدا :

دستکاری 96 کنتور حجمی هوشمند آب و برق چاههای کشاورزی دهگلان در سال جاری

دستکاری 96 کنتور حجمی هوشمند آب  و برق چاههای کشاورزی دهگلان در سال جاری

رئیس شرکت برق دهگلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 96 کنتور حجمی هوشمند چاههای کشاورزی شهرستان دستکاری شده است.


 کیومرث آقا محمدی رئیس شرکت برق شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار دهگلان شیدا با اشاره به دستکاری و از مدار خارج نمودن کنتور هوشمند حجمی چاههای کشاورزی اظهار داشت:  در سال 95 تعداد 33 مورد و در سال جاری تعداد 63 مورد کنتورهوشمند در شهرستان دستکاری و از مدار خارج شده که 63 مورد آن به منابع آب دهگلان گزارش شده است و در حال بررسی اضافه برداشت انجام شده از کنتور می باشد در صورت اضافه برداشت و ثبت ارقام مصرفی غیر مجاز از کنتور بهره بردار به دستگاه قضا معرفی خواهند شد.

 

آقا محمدی با اشاره به قابلیت های کنتورهای هوشمند آب و برق تصریح کرد: نصب کنتورهای هوشمند آب و برق در مصرف بهینه آب و جلوگیری از اضافه برداشت آب از چاه بسیار مؤثر است و مصرف آب در بخش کشاورزی را کاهش می دهد.


وی افزود: کنتورهای هوشمند آب و برق توانایی کنترل میزان مصرف کشاورزان، اندازه گیری همزمان میزان مصرف برق و آب را دارند به طوری که این کنتورها علاوه بر اندازه گیری قابلیت قطع برق را براساس آب مصرفی در دوره های زمانی دارند و با اتمام سهمیه آب به صورت اتوماتیک برق چاه قطع می شود.


رئیس داره برق دهگلان در ادامه با اشاره به دو حوزه پیشگیری و برخورد گفت: باید اطلاع رسانی از طریق رسانه های شهرستان صورت گیرد تا کشاورازن مطلع شوند که درصورت دستکاری و از مدار خارج نمودن کنتور هوشمند برخورد قضایی خواهد شد.


آقا محمدی در ادامه گفت:در حوزه پیشگیر در خرداد ماه سال جاری مصوباتی صورت گرفته که استفاده کنندگان غیر مجاز از انشعابات آب و برق وگاز به ادارات خدمات رسان اعلام شده است .


رئیس اداره برق دهگلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تعادل بخشی سفره های آب زیر زمینی گفت: باید نصب وسایل اندازه گیری و حجمی برای بهره برداران از منابع آب زیر زمینی با جدیت دنبال شود.


آقا محمدی هدف از طرح احیار و تعاد ل بخشی آبهای زیرزمینی را اندازه گیری حجم آب برداشت شده توسط بهره بردار از منابع آب  و جلوگیری ازهرگونه برداشت غیر مجاز دانست.


رئیس اداره برق دهگلان افزود: ایجاد تعادل بین منابع و مصارف آب زیر زمینی با برنامه ریزی متکی بر اطلاعات به دست آمده از قرائت کنتورها و حجم بهره بردار از منابع آب است.


وی اظهار داشت: درشرایط کنونی با توجه به کاهش میزان نزولات جوی و ادامه روند خشکسالی باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که از حداقل آب حداکثر بهره برداری را داشته باشیم و با توجه به وضعیت بحرانی پیش رو و افت شدید منابع آب زیرزمینی همه ما باید در حفظ و صیانت از این منابع خدادادی تلاش کنیم.

 

وی با اشاره به ترویج فرهنگ سازی برابر صورت جلسه شورای حفاظت منابع آب در سال جاری اظهار داشت: چنانچه کشاورز یا بهره بردار اقدام به دستکاری کنتور هوشمند آب و برق نماید برای اولین بار تعهد و در صورت تکرار آن فرد خاطی به دستگاه قضا معرفی خواهد شد.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

کنتور هوشمندچاههای کشاوری دهگلاناضاف برداشت

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::