پنجشنبه 16 آذر 1396 / 07:50|کد خبر : 1830|گروه : اجتماعی

امام جمعه اهل تسنن قروه در جشن وحدت حسینیه رستگاران دهگلان

مذاهب تسنن و تشیع دو بازوی قدرتمند دین مقدس اسلام هستند

مذاهب تسنن و تشیع دو بازوی قدرتمند دین مقدس اسلام هستند

امام جمعه اهل سنت قروه در مراسم جشن وحدت در هگلان گفت: دومذهب تسنن وتشیع بازوان توانمند دین مقدس اسلام هستند.


  به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، ماموستا هاشم نوری امام جمعه اهل سنت قروه صبح امروز در مراسم جشن میلاد پیامبر (ص) و هفته وحدت که در حسیینه رستگاران دهگلان برگزار شد دو مذهب تسنن وتشیع را بازوان قدرتمند و پرتوان دین مقدس اسلام دانست.


 وی افزود: دشمنان اسلام و دنیای کفر با تمام قدرت سعی و تلاش دارند که این دو مذهب اسلامی را برعلیه یکدیگر تحریک کنند و تفرقه، قتل و کشتار را در میان آنان ترویج دهند.


 امام جمعه اهل سنت قروه گفت: با توجه به اینکه دشمنان اسلام  تا حدودی توانستند که نقشه شوم خود را که همان تفرقه و اختلاف است درمیان مسلمانان به راه بیندازند اما در اکثر اوقات مسلمانان با بصیرت  نقشه شوم دشمنان را بر آب کرده اند.

 


 ماموستا نوری درادامه افزود: پیامبر اسلام در دوران 23 ساله رسالتش دنیای پر ازعداوت وجهالت را در کنار هم قرار داد و باعث پیوند قلبی مسلمانان وتکامل شریعت اسلامی گردید.


 وی  با اشاره به اینکه امروز دشمنان اسلام درحال ایجاد تفرقه واختلاف میان مسلمانان هستند وآیا رسالت و و ظیفه ما  فقط شعاردادن است  گفت: ما نباید درکنار این مسئله بی تفاوت باشیم  و اجازه ندهیم که دشمنان اخوت و وحدت که قران برآن تاکید نموده را فراموش کنیم که اگر چنین اتفاق بیافتد نشانه ای است که ما نتوانستیم آن رسالتی که دستور خدا و پیامبر است به خوبی  انجام نداده ودر قبال آن کوتاهی کرده ایم.


 امام جمعه اهل سنت قروه ضمن تاکبد بر آسیب شناسی تفرقه و اختلاف گفت: مسلمانان باید با وحدت و همبستگی ریشه تفرقه را قطع نمایند و با اشرافیت از نیت و هدف دشمن اطلاع یابند که دشمن در چه زمینه ای می خواهد  به اسلام ضربه وارد کند .


ماموستا نوری افزود:  امروز بحران سلفیت، وهابیت و گروه تکفیر فراتر از بحران مسیحیت و یهودیت بوده که بیرحمانه در کشورهای مسلمان به قتل و کشتار مسلمانان می پردازند.


وی درادامه گفت: همه مذاهب اسلامی  باید در کنار هم قرار گیرند همانطور که  دشمنان اسلام  با وجود اختلافات  میانشان به گروهی واحد در برابر اسلام  قرار می گیرند مسلمانان هم باید احساس مسئولیت کنند و ید واحد در برابر استکبار باشند.

 


 
 ماموستا نوری با اشاره به شکست، خواری و رسوای گروه تکفیر داعش گفت: این گروه ملحد تسنن، تشیع  و اقوام برا یشان مطرح نبود که علاوه بر قتل و کشتار مردم بی دفاع برده داری زمان جاهلیت را نیز احیا کرده بوند در حالیکه با ظهور اسلام برده داری رو به انزوا رفت.


 وی افزود: این گروه جعلی و دشمن دست نشانده دین مقدس اسلام برای خواری و بدنام کردن واسلام ستیزی خیانتهای بساری در حق اسلام اعمال نمودند.


 امام جمعه اهل سنت قروه هفته وحدت را  یاد آور بیداری وهوشیاری جهان اسلام دانست و گفت:مسفلمانان  باید درتمام ایام سال به اصل قرآن که به ریسمان محکم الهی چنگ زنید واز تفرقه بپرهیزید هدایت شوند تا  دست دشمن برای همیشه از سر اسلام کوتاه شود.

 

 انتهای یپام/

 

 برچسب ها :

دنیای کفروحدتپرهیز از تفرقه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::