یکشنبه 16 مهر 1396 / 13:22|کد خبر : 1724|گروه : اقتصادی

عدم اشتغال خانواده های کارگر مهاجر باعث رها شدن مدرسه بچه هایشان شد

عدم اشتغال خانواده های کارگر مهاجر  باعث رها شدن مدرسه بچه هایشان شد

عدم اشتغال پایدار و نبود در آمد برای تامین زندگی در رها کردن درس و مدرسه بچه های این خانواده تاثیر فراوان دارد.

 

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، امروزه عدم اشتغال و درآمد پایدار در جامعه باعث شده که خانواده ها  کیلومترها راه را طی کنند تا برا ی گذران زندگی خود در آمد داشته باشند و اینکار باعث شده بچه های دانش آموز این خانواده ها درس و مدرسه را رها کنند و همراه با خانواده کارگری نمایند.


 در شهرستان دهگلان از مسیر جاده اصلی سنندج به قروه  چادرهای برپاست که رهگذران را به تامل می اندازد آری این چادرها همان خانواده های هستند که مجبورند صدها کیلومتر دور از خانه و کاشانه و زادگاهشان و در سرمای پاییز بدون سوخت بگذرانند تاشاید بتوانند کسب در آمدی برای تامین زندگیشان داشته باشند.

 

 شبهای سرد پاییزی منطقه لیلاخ به راستی باعث رنج و آزار خانوادهای کار گر مهاجر کرمانشاهی است که مساعدت دستگاههای ذیربط شهرستان دهگلان جهت تامین سوخت لازم وضروری می باشد. 


 درد دل دانش آموزانی که درس و مدرسه را رها کرده و با خانواده هایشان در به در دنبال لقمه نانی هستند تا آنان نیز بتوانند در این جامعه که هزاران آروز دارند زندگی کنند.

 

 

 

 

 با وررد به میان چادرها با زنان و مردان و بچه های برخورد کردم که آه و ناله شان به عرش میرسید ازشان سوال نمودم با چهره محزون و غریبانه و آهی سرد از فقر و نداری خودشان و از درس و مدرسه رها شده فرزندانشان به امید به دست آوردن نان گفتند.


 آغه جان عزیزی اهل روستا گردکان کوره بخش گهواره شهرستان دالاهو استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگارما اظهار داشت: ما بر اثرفقر و نداری خانه و کاشانه خود را رها نموده و به امید به دست آوردن لقمه نانی راهی این منطقه شدیم و بچه هایمان نیز درس و مدرسه را راها کرده و در اینجا سرگردان هستند.


 وی افزود: خانواده های ما به علت سرما و نداشتن نفت و سوخت بسیار در رنج و عذابند و شب تا صبح بچه هایمان از سرما به خود می پیچند که از فرمانداری و شرکت نفت دهگلان استدعا داریم که برای حل این مشکل چاره بیندیشند.


 تیمور عزیزی یکی دیگر از کار گران مهاجر کرمانشاهی روستای گردکان کوره شهرستان دالاهو گفت: ما هیچگونه درآمدی نداریم و مجبوریم صدها کیلومترراه طی کنیم تا شاید بتوانیم در آمدی داشته باشیم. 


پروین نظری یکی از زنان کارگر مهاجر کرمانشاهی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هفت بچه دارم وهیچگونه درآمدی نداریم  وتنها درآمد ما کارگری است و شب تا صبح به علت سرما بچه هایمان مریض شده اند.


 وی افزود: ما در این شهرستان غریب هستیم و از مسئولین ذیربط شهرستان دهگلان در خواست مساعدت داریم سوخت ما را تا آخر کار تامین نمایند.


 در ادامه مراد حاصل عزیزی اهل روستای چم زرشک ثلاث باباجانی کرمانشاه گفت: تنها در آمد ما جمع کردن سیب زمینبی در شهرستان بهار همدان و شهرستانهای قروه و دهگلان است و مجبوریم برای تامین زندگیمان هرساله در این فصل سرد به اینجا مهاجرت کنیم و در این هوای سرد شب و روز بگذرانیم.


 وی افزود: با توجه به نیاز شدید این خانواده ها به نفت و سوخت برای گرم کردن چادرها، از مسئولین شهرستان دهگلان درخواست مساعدت داریم.

 


  شایان عزیزی راد یکی از دانش آموزان متوسطه دوم روستای گردکان کوره شهرستان دالاهو در گفتگو با خبرنگار ما گفت: به علت عدم اشتغال و در آمد خانواده مجبور به رها کردن مدرسه شدم و همراه با خانواده دنبال کار گری هستم.


 وی از مسئولین استان کرمانشاه خواست به فکر این خانواده های بی بضاعت باشند.

 


شهلا عزیزی یکی از دانش آموزان دختر متوسطه اول با نگرانی شدید گفت: من با جمعی از دانش آموزان بخاطر نیاز خانواده مجبور به کارگری هستیم زیرا ما هیچگونه درآمدی در سال نداریم و به همین خاطر کارگری را به درس و مدرسه ترجیح دادیم.


وی افزود: امیدوارم درد دل این خانوادهها و دانش آموزان بی بضاعت به گوش مسئولین برسد و درصدد حل مشکل تمام خانوادهای مهاجر بی بضاعت کرمانشاه برآیند. 

 

انتهای پیام/برچسب ها :

عدم اشتغالرها شدن درس ومدرسهاشتغال پایدار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::