شنبه 1 آبان 1395 / 06:49|کد خبر : 1067|گروه : ورزشی

رئیس اداره ورزش و جوانان دهگلان:

سرانه فضای ورزشی دردهگلان برای هریک نفر کمتر از 30 سانتی متراست

سرانه فضای ورزشی دردهگلان برای هریک نفر کمتر از 30 سانتی متراست

رئیس اداره ورزش وجوانان دهگلان گفت: سرانه فضای ورزشی دردهگلان برای هریک نفر کمتر از 3 سانتی متراست.


 به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، جلیل شکوری در مسجد جامع دهگلان ضمن تبریک هفته تربیت بدنی با اشاره به نقش ورزش در سلامت جامعه اظهار داشت: امروز ورزش به عنوان یکی از مهمترین ار کان شادابی و سلامت جسم و روح و شاخصه اصلی اجتماعی، فرهنگی در زندگی مردم  نقش اساسی دارد و زندگی انسان را تحت شعاع خود قرار می دهد.


 وی افزود:ورزش وسیله ای برای رشد جودی کمال انسان و همبستگی اجتماعی و انتقال فرهنگها و ارزشها محسوب می شود که به زمان و مکان خاص محدود نمی شود.


 شکوری گفت: ماباید شرایطی فراهم کنیم که فرهنگ ورزش درمیان جوانان و جامعه نهادینه شود و به عنوان یک اصل ونیاز اساسی مورد توجه تمام خانواده ها قرار گیرد.


وی با اشاره به معضل اعتیاد درجامعه گفت: ما اگر بتوانیم در راستای اهداف سازمانی وبا توجه به رسالتی که برعهده داریم یک نفر را به سوی ورزش جذب کنیم قطعا یک نفررا ازمعضل دام اعیتاد نجات داده ایم.


رئیس اداره ورزش وجوانان دهگلان  افزود: زندگی ماشینی امروزی وتکنولوژی  باعث شده جوانان چندین ساعت وقتشان صرف فضای مجازی شود که این کم تحرکی زنگ خطر و باعث مشکلات وبیماری می شود.


 شکوری با اشاره به به کمبود فضای ورزشی دردهگلان گفت: متاسفانه شهرستان از لحاظ فضای ورزشی درمضیقه است و سرانه ورزشی دردهگلان کمتر از 30 سانتی متر است  درحالیکه سرانه فضای ورزش دردنیا برای هرنفر 5 متر است.


وی درادامه گفت: شهرستان دهگلان از نظر زیر ساخت ورزشی دچار مشکلات فراوان است و با همت نماینده دهگلان وقروه درمجلس وفرماندار شهرستان توانستیم اعتباراتی از ماده 180 واستانی برای حل مشکل پروژه های شهرستان جذب کنیم.


 وی با اشاره به  مجموعه ورزشی شهید علیزاده گفت: زمین  چمن ورزشی دهگلان چندین سال است که به دلیلی نبود اعتبار پیشرفتی کمتر از 50 درصد داشته است.


شکوری  افزود: اداره روزش وجوانان توانست با اعتبار 120 میلیون تومانی زمین چمن ورزشی دهستان قروچای را تکمیل نماید که جند روز دیگر با حضور نماینده مجلس افتتاح وبه بهره برداری خواهد رسید.


وی در ادا مه با اشاره به استخر سر پوشیده شهید علیزاده دهگلان گفت: در 22 بهمن این پروژه افتتاح وبه بهره برداری خواهد رسید.

 برچسب ها :

هفته تربیت بدنیورزشسلامت جامعهمعضل اعتیاد

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Dehgolansheyda Telegran Channel

ADS In Website

::. آخرین اخبار .::
::. پربازدیدترین های یک ماه اخیر .::